Quantum Chromodynamics

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2017-11-03 22:27:17

holon
Administrator
Dołączył: 2015-09-09
Liczba postów: 30
Windows 7Firefox 56.0

7lvl Rozwoju Grawitonów

Witam wszystkich sojuszników i badaczy w OGame.

Przed pół roku przedsięwziąłem projekt zbadania Rozwoju Grawitonów do poziomu 7. Ta cyfra jako liczba pierwsza wydała mi się szczególnie dostojnie wyglądająca, ale także stanowiąca pewną finansową granicę. Dlaczego? Otóż okazuje się, że badanie Rozwoju Grawitonów wymaga nie tylko zgromadzenia odpowiedniej ilości energii z użyciem satelit, lecz także antymaterii, aby te satelity wybudować natychmiastowo.

Satelity budują się najszybciej z prędkością 1/sec, a więc wybudowanie miliona zajmie ponad 11 dni! Ten czas należy ukrócić przy pomocy antymaterii:

  • Half time/finish - Wybudowanie po 9999 satelit za 9000 anty, co dla 1 000 000 satelit oznacza wydatek 900 090 anty.

  • Detroidy Złoto - Skracają czas o 6h, a kosztują 7000 anty, co dla 1 000 000 satelit oznacza wydatek 324 074 anty (46 dertoidów).

Ta druga opcja jest oczywiście lepsza, przy czym należy wyczekać eventu umożliwiającego zakup tych przedmiotów w shopie (3-4 razy do roku), gdyż zebranie odpowiedniej ilości (import/export lub licytator) nie jest możliwe w rozsądnym czasie.

Moja planeta (Geonix) przeznaczona do badania Rozwoju Grawitonów posiadała maksymalne parametry produkcji energii przez satelity dodatkowo zwiększone przez zatrudnienie mechanika i sztabu dowodzenia (+12%), co ostatecznie pozwoliło osiągnąć 74 e/sat. W tym przypadku wymagania są następujące:

E = 218 700 000 e                      // Wymagana energia do zgromadzenia (7lvl).
n = E/74 = 2 995 405 sat            // Czyli potrzeba prawie 3 milionów satelit!
A= 138*7000 = 970 733 anty      // Uwzględniając koszt sztabu dowodzenia i handlarzy surowców i złomu wychodzi ponad 1 200 000 anty.

Każdy kolejny poziom RG jest 3x droższy od poprzednika, a więc 8lvl wymagałby 9kk satelit i około 4kk antymaterii.

Oprócz poniższej grafiki postanowiłem ten rekord OGame upamiętnić specjalnym nagraniem, które jest tutorialem do badania Rozwoju Grawitonów na wyższe levele.


Zapraszam do oglądania tego krótkiego reportażu:

https://drive.google.com/open?id=0B3eZ9 … kZpQUZOUk0


RMOI

Zbadałem grawitony z dwóch powodów:

  • Prestiż i łącząca się z nim ilość wykonanych badań;

  • Długoterminowa inwestycja (long term) zakładając, że w przyszłości RG zostanie zaprzęgnięty do optymalizacji/ulepszenia czegoś przydatnego w grze.


s test

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
betterlife - eastmc - skyrpg - greenstreetelite - santosriders